Víťaz vo všetkých kategóriách

Čo je...

...rýdze, priezračné, prírodné, hygienické, priehľadné, čisté, žiarivé, jasné, neskalené, nepriepustné, tvarovateľné, tvarovo stále, estetické, inertné, difúzne tesné, chladné, krásne, nezameniteľné, číre, žiaruvzdorné, trvalé, nefalšované, zdravé, flexibilné, jemné, príjemné, krásne, variabilné, lesklé, chuťovo neutrálne, charakteristické, pachovo neutrálne, dekoratívne, opätovne použiteľné, transparentné, farebné, nepriehľadné, bezpečné, plne recyklovateľné, nepriedušné, estetické, odolné a chrániace?

Sklo.

Žiadny iný obal nemá také skvelé vlastnosti ako sklo. Sklo je prírodný a neutrálny materiál, ktorý chráni cenný obsah.

Nič viac, nič menej než chuť

Sklo zachováva pôvodnú chuť produktu, nič viac a nič menej. Aróma, vitamíny a čerstvosť kvalitných nápojov a potravín zostanú dlho zachované v nezmenenom stave. Nič neprejde zo skla do produktu, nič zvonku neprenikne sklom do produktu a nič ani neunikne von. Sklenený obal je ako trezor, ktorý chráni svoj cenný obsah a uchová ho nadlho.

Pre Vaše zdravie: sklo

Sklo je čisté. Nereaguje s inými látkami a dá sa bez akýchkoľvek pochybností používať opakovane. Sklo sa správa inertne, čo znamená, že sa produkty, ktoré prídu do styku so sklom, nemenia. To je presvedčivý argument najmä v prípade citlivých produktov, napríklad detskej výživy a liekov, alebo u zdravých a kvalitných potravín, ako sú mlieko, zelenina a šťavy. Rovnako tak pri všetkých nápojoch, ktoré nás osviežia a potešia – od čistej minerálnej vody až po starostlivo vylisované víno alebo liehovinu pre pôžitkárov.

Perlivá až do posledného dúška

Sklo je nepriedušné a vytvára bariéru pre kysličník uhličitý. Minerálna voda si v sklenených fľašiach zachová veľmi dlho obsah kysličníka uhličitého. To je nesporná výhoda predovšetkým pri letných teplotách alebo po športovej aktivite.

Stále: Sklo zostáva sklom

Sklo je možné plne recyklovať. Dá sa opakovane roztaviť a znovu použiť bez akejkoľvek ujmy na kvalite. Recyklácia použitého skla chráni zdroje, šetrí energiu a znižuje emisie CO2.

Ocenené všetkými zmyslami

Sklo charakterizuje značky. Dizajn sklenenej fľaše oznamuje základné posolstvo a stvárňuje úspešné kvalitné a špičkové značky. Ľudia sa môžu tešiť z rôznych farieb skla, elegantných tvarov a príjemných povrchov. 
Ľudia používajú sklenené nádoby už celé tisícročia. Sklo je krásne a jeho kvalitu môžeme vnímať rôznymi zmyslami.

Technicky dokonalé

Sklo je ideálne pre všetky druhy plnenia a cyklus vratných obalov. Dobre znáša veľmi vysoké teploty, je tvarovo stále do cca 500°C, a hodí sa tak pre všetky bežné procesy plnenia ako stáčanie studených a teplých produktov, pasterizácia, sterilné alebo aseptické plnenie. Vratné fľaše je možné hygienicky bezchybne čistiť vyplachovaním pri vysokých teplotách.