Novinky, 19.11.2019

Blogger Event - Objavovať sklo všetkými zmyslami

V októbri hostila spoločnosť Vetropack spolu s Friends of Glass svoju prvú celoskupinovú blogerskú akciu. Blogeri a influenceri z európskych krajín, v ktorých sídli spoločnosť Vetropack, mohli všetkými zmyslami obdivovať úžasný svet sklenených obalov.

Hnutie Friends of Glass bolo založené Európskou federáciou obalového skla (FEVE) v roku 2008. Friends of Glass spája komunitu ľudí z rôznych krajín v Európe i mimo nej, ktorí pevne veria, že sklo má vďaka svojim jedinečným vlastnostiam ideálne environmentálne a ekonomické prínosy. My vo Vetropacku sme pyšní na to, že sme súčasťou rodiny priateľov skla a môžeme aktívne podporovať výnimočné vlastnosti sklenených obalov.

 Rakúsko, Česká republika, Slovensko, Chorvátsko, Taliansko a Švajčiarsko usporiadali tento rok na jeseň svoj prvý celoskupinový blogerský event. Zástupcovia spoločnosti Vetropack a hnutia Friends of Glass pozvali blogerov z oblasti životného prostredia, rodiny, jedla a wellness. Cieľom bolo poskytnúť účastníkom čo najviac podnetov a informácií, aby mohli šíriť výhody sklenených obalov vo svete sociálnych sietí. Vo svete, ktorý je rýchly a má obrovské možnosti osloviť veľké množstvo ľudí.

 Vidieť, počuť, ochutnávať, cítiť, dotýkať sa

 Päť zastavení, päť zmyslov. Hostia prechádzali medzi originálnymi inštaláciami skla, prírodných materiálov a pochúťok a všetkými zmyslami objavovali svet sklenených obalov. Preskúmali sklo čisté a prírodné, priateľské k životnému prostrediu a recyklovateľné, inertné a zdravé, kvalitné a krásne, inovatívne - presne také, aké sklo je. Dotýkali sa, cítili, ochutnávali, počuli, pozerali sa a boli očarení úplnou rozmanitosťou sveta sklenených obalov.

 Toto podujatie odštartovalo v Rakúsku. Fotografie boli nasnímané na akcii usporiadanej spoločnosťou Vetropack Austria. Vysoko nad strechami Viedne sa blogeri pozreli do zvodného sveta skla. Príspevky zdieľané po celej Európe hovoria o úspechu tohto prvého celoskupinového podujatia.