Novinky, 10.07.2019

České korene

Český bylinný likér Becherovka Original je známy a obľúbený ďaleko za hranicami Českej republiky. Vetropack Nemšová vyrába nové, moderné sklenené fľaše v charakteristickom zelenom odtieni.

Dizajn sklenených fliaš pre populárnu Becherovku Original je nezameniteľný. Zelená sklenená fľaša bola vyvinutá v spolupráci s dizajnérmi z prestížnej projekčnej kancelárie

Cole Porter Bell v Londýne v Anglicku v spolupráci s odborníkmi zo slovenského závodu Vetropack Nemšová. Nový dizajn je modernejší a súčasný, jeho cieľom je zvýšiť atraktivitu bylinných likérov pre mladých ľudí. Likér sa vyrába z približne 20 rôznych bylín a korenín. Dodáva sa s uzáverom odolným proti krádeži a je k dispozícii aj vo fľašiach s objemom     0,35 l.

Becherovku založila v roku 1807 slávna rodina Becher v Karlových Varoch. Iniciály Jana Bechera sú dokonca vyryté na charakteristicky plochej sklenenej fľaši a jeho podpis je na etikete. Horkosladká Becherovka Original môže byť podávaná ako aperitív alebo digestív prípadne v osviežujúcom kokteile.