Novinky, 22.01.2018

Destilácia na najvyššej úrovni

Jemné ovocné destiláty z liehovaru Freihof sa predávajú v sklenených fľašiach spoločnosti Vetropack Austria. Ovocie pochádza z regiónu Vorarlberg v Rakúsku, ktorý sa môže pochváliť niekoľkými najlepšími pestovateľskými oblasťami v Európe. To dáva pálenkám obzvlášť intenzívnu chuť.

Silná ovocná pálenka z liehovaru Freihof sa pyšne predvádza vo vysokých, štíhlych sklenených fľašiach vyrábaných v rakúskom závode Vetropack v Pöchlarne. Nad jednoduchými etiketami na fľašiach s objemom 0,5 litra a 1 liter je vyrytý reliéf Freihof 1885. To bol rok, keď bola založená táto liehovarnícka spoločnosť vo Vorarlbersku. Obidve fľaše (0,5 l aj 1 l) sú vyšperkované rovnakým elegantným snehobielym závitovým uzáverom.

 

Pálenky sú destilované tradičným spôsobom z ovocia, ktoré rastie predovšetkým v miernom podnebí údolia rieky Rýna v tomto regióne. Rad Freihof 1885 bol vyvinutý v minulom roku a ponúka osem rôznych príchutí: od typickej Williamsovej hrušky až po horec a čerstvý a ovocný červený pomaranč. Tieto liehoviny, ktoré sú destilované výhradne z ovocia a bobúľ bez prísad alebo dochucovadiel, chutia rovnako dobre a čisto v podobe long drinkov či kokteilov.