Novinky, 29.04.2020

Mimoriadna situácia si žiada netradičné riešenia

Ešte pred pár mesiacmi by nikoho nenapadlo, že fľaše určené pre alkoholické nápoje sa budú používať aj ako fľaše na dezinfekciu. Ale mimoriadna situácia si žiada netradičné a predovšetkým rýchle riešenia.

Z dôvodu šírenia koronavírusu v Českej republike a na Slovensku enormne vzrástol dopyt spotrebiteľov o spomínanú dezinfekciu, ktorej je na trhu nedostatok. Na tento nedostatok pružne zareagovali niektorí zákazníci skupiny Vetropack a rozhodli sa upraviť svoju výrobu tak, aby mohli vyrábať práve dezinfekciu.

Pre výrobu dezinfekcie sa rozhodli napríklad aj slovenské firmy ST. NICOLAUS, a. s.,  Liptovský Mikuláš a PRELIKA, a. s., Prešov. V Českej republike sa jedná o spoločnosti Stock Plzeň-Božkov a RUDOLF JELÍNEK. Všetky spomenuté firmy majú spoločný cieľ – dodať na trh dezinfekciu, ktorá je nedostatkovým tovarom. Každá však postupuje trochu inak. Stock Plzeň-Božkov a PRELIKA, a. s., Prešov vyrábajú priamo dezinfekčný prostriedok. Firma RUDOLF JELÍNEK sa rozhodla ísť inou cestou a spotrebiteľom ponúka konzumný lieh, ktorý môžu použiť k výrobe základnej dezinfekcie. Firma ST. NICOLAUS ponúka ako čistý lieh, tak aj dezinfekčný roztok na báze liehu.

Lieh či dezinfekčné prostriedky distribuujú do okolitých supermarketov, nemocníc, lekární alebo domovov dôchodcov. Každá pomoc sa ráta!