Novinky, 29.10.2019

Dobré pivo v atraktívnom balení

Korene pivovaru Egger, v súčasnosti v súkromnom vlastníctve, siahajú až do 17. storočia. Vetropack Austria v závode v Kremsmünstri vyrába pre tento tradičný pivovar nové 0,33 l sklenené fľaše v jantárovej farbe.

Súkromný pivovar Egger z Unterradlbergu v dolnorakúskom meste St. Pölten sa zameriava na ďalší rozvoj svojich pivných produktov moderným ale predsa pragmatickým spôsobom. Všetky obaly, prešli komplexným opätovným uvedením dizajnu na trh. Sklenená fľaša s objemom 0,33 litra má osobitný potenciál na rast a spoločnosť Egger venovala tomuto výrobku špeciálnu pozornosť. Plecia tejto ľahko uchopiteľnej fľaše zo skla jantárovej farby sú vyzdobené rytinou starého erbu patriaceho pivovaru.

Skutočne dobré pivo v naozaj atraktívnom balení. Vysoká kvalita viacnásobne ocenených pív je teraz ešte zdôraznená novým obalom. Nový dizajn úspešne prepája tradíciu a modernosť. Toto sa odráža aj v menších prvkoch dizajnu ako je napríklad zjednodušená plomba sviežosti, ktorá slúži ako etiketa na hrdle a závitovom korunkovom uzávere.

Súkromný pivovar Egger varí svoje pivo v súlade s nemeckým zákonom o pravosti z roku 1516. To znamená, že jeho pivá sa varia rovnakým spôsobom ako sa varili vždy v minulosti - iba s chmeľom, vodou a jačmenným sladom. Väčšina produkcie pivovaru sa predáva v Rakúsku a zvyšok sa vyváža.