Novinky, 18.03.2021

Ideálny spoločník

Remeselné pivo sa stretlo s bezkonkurenčným úspechom na celom svete. Vyrábajú ho hlavne malé pivovary ručne a s veľkou starostlivosťou. Pivá ako tieto patria do elegantného a udržateľného skla – napríklad pivo Steinweg, pre ktoré spoločnosť Vetropack Gostomel vyrába výnimočné fľaše.

Steinweg je malý špecializovaný pivovar na Ukrajine. Poháre na pivo Steinweg sú vizuálnym výrazom nápoja, pre ktorý boli vytvorené – originálne a veľmi jedinečné, naznačujú atmosféru malej továrne a vplyv steampunku. V neobvyklom dizajne je zachytený ako retro štýl, tak aj progresívny spôsob myslenia.

Pivovar si zvolil hnedé sklo pre 0,6-litrovú fľašu, ktorá je schopná obsiahnuť polliter a poskytuje svojmu penivému lahodnému nápoju najlepšiu ochranu pred potenciálne škodlivým svetlom. Závitový uzáver je obzvlášť pútavý a používateľsky prívetivý, vďaka čomu je táto fľaša ideálnou spoločníčkou na výlety. Touto spoluprácou Steinweg a Vetropack Gostomel ukázali, že niečo také bežné a zdanlivo dokonalé ako pivová fľaša, môže byť pozoruhodne inovované.