Novinky, 18.12.2020

Inovatívne drážky a zárezy

Na vinici Terre De La Custodia sa po storočia menili plody umbrijskej odrody terroir na vynikajúce víno. Ružové sa dodáva v jedinečnej fľaši z bieleho skla s objemom 750 ml od spoločnosti Vetropack Italia.

Montefalco v talianskej oblasti Umbria je od stredoveku známe svojím vynikajúcim vínom. Prvý vinič tu v kláštoroch pestovali františkánski mnísi.

Vinice Terre De La Custodia, päť kilometrov od Montefalca, takisto vzhliadajú k storočnej tradícii. Čokoľvek, čo tak dlho prežije, musí byť i naďalej inovatívne, čo sa dá určite povedať o Terre De La Custodia. Pre ružové víno Montefalco Sagrantino bola vyvinutá číra sklenená fľaša – výsledok dokonalej syntézy estetiky a funkčnosti. Pútavá drážka na prednej strane fľaše vedie k vnútornej priehlbine, ktorá zhromažďuje usadeniny na dne fľaše a bráni ich pohybu, zatiaľ čo zadný zárez zabezpečuje, že pri nalievaní neunikne ani kvapka. Prečo sa do tejto špeciálnej fľaše neplní každé víno, keď má také jasné výhody? Odpoveď je jednoduchá: Terre De La Custodia si to nechala patentovať!