Novinky, 21.07.2021

Najlepšie z najlepších

Vinárstva, ktoré tvoria združenie „Österreichische Traditionsweingüter“, spoločne vyvinuli špeciálnu klasifikáciu. Výrazne prispôsobené fľaše na vína „Erste Lage“ vyrába spoločnosť Vetropack Austria.

Rakúske vinárske oblasti sú neuveriteľne rozmanité. Rozdielne zloženie pôdy a mikroklíma znamenajú, že i susedné vinice môžu produkovať veľmi odlišné vína. Členovia združenia „Österreichische Traditionsweingüter“ vložili veľké úsilie a odborné znalosti do analýzy, ktorá preverila, ako drobné detaily týkajúce sa viníc dokážu ovplyvniť kvalitu a identitu ich vín.

Združenie vyvinulo klasifikačný systém, ktorý rozlišuje medzi skupinami „Klassifizierte Lage“ (podobné ako appellation controlée), „Erste Lage“ (podobné ako Premier Cru) a „Grosse Erste Lage“ (podobné ako Grand Cru). Spoločnosť Vetropack Austria vyvinula fľaše na víno Rhine pre skupinu „Erste Lage“, ktoré na prvý pohľad odrážajú špeciálnu kvalitu týchto vín. Logo „Erste Lage“ sa vyníma ako sklený reliéf, ako pečať, zatiaľ čo oblasť ramien fľaše pôsobí elegantne vo farbe cuvée. Vinárstva si môžu vybrať medzi ústím typu swisstype alebo ústím určeným pre korkovú zátku – pretože pri víne vždy platí „každému podľa jeho gusta“.