Novinky, 16.04.2021

Spojené v nebi

Liečivá voda Vincentka sa spočiatku plnila do keramických nádob, ktoré boli pred 200 rokmi  nahradené sklenenými fľašami. Pri príležitosti oslavy tohto výročia vytvorila Vincentka veľmi špeciálnu limitovanú edíciu fliaš.

Povedať, že Vincentka je minerálna voda, je veľmi nepresné. Tento prémiový produkt je v skutočnosti liečivou vodou. Pochádza z Luhačovíc, najväčšieho a najstaršieho kúpeľného mesta na Morave, ktorého desať prírodných liečivých prameňov láka návštevníkov z celého sveta. Voda je vhodná na pitnú a inhalačnú terapiu pri rôznych ochoreniach, ale jej benefity si každý deň užívajú i ľudia, ktorí dbajú na zdravý životný štýl.

Okrem krátkej prestávky sa Vincentka plní do fliaš od roku 1820. Vzťah medzi touto špeciálnou vodou a skleneným obalom teda existuje už 200 rokov. Spoločnosť Vincentka sa rozhodla osláviť toto výročie spoluprácou so spoločnosťou Vetropack Moravia Glass, a to výrobou výročnej fľaše, ktorá je podstatne tmavšia a zelenšia než jej tradičný predchodca. Na oslavu tohto prirodzeného spojenia liečivej vody a skla sa vyrobilo približne 400 000 výročných fliaš. Pretože tak liečivá voda, ako aj sklo sú synonymom pre zdravie a vysokú kvalitu.