Novinky, 14.07.2022

Vetropack podporuje zamestnancov na Ukrajine

Vetropack vytvoril fond za účelom cielenej podpory kolegov na Ukrajine. Každý z nás môže prispieť príspevkom priamo pre zamestnancov na Ukrajine, ktorí sú najviac postihnutí. Príspevky, ktoré sa vyzbierajú od zamestnancov od dnešného dňa do konca septembra, Vetropack zdvojnásobí.

Fond je vyjadrením snahy urobiť všetko, čo môžeme, pre zachovanie podpory kolegov na Ukrajine. Príspevky pre našich ukrajinských kolegov je možné poslať na účet fondu (Stiftung Drei Könige des Rotary-Club Zürcher Unterland). Ľudia zo Švajčiarska si môžu príspevok zahrnúť v ročnom daňovom priznaní. Príspevky sa následne presunú do fondu Vetropack Gostomel foundation, ktorý zriadil Vetropack. Riadiaci výbor fondu bude koordinovať vyplatenie peňažných prostriedkov v spolupráci s lokálnym tímom.  

Zamestnanci, obchodní partneri a zákazníci môžu prispieť priamo do fondu prostredníctvom bankových detailov dolu:

Názov: Stiftung Drei Könige des Rotary-Club Zürcher Unterland 
IBAN: CH36 0070 0352 4815 3223 0
BIC: ZKBKCHZZ80A
Účel platby: Donation for Vetropack Ukraine

Fond už získal príspevky od zamestnancov Vetropacku počas predchádzajúcich týždňov a mesiacov z Talianska a Moldavska. Vetropack uhradí ďalších 10 000 CHF v rámci kampane „Do práce na bicykli“. Za každý kilometer z takmer 10 000 km, ktoré zamestnanci najazdili do práce pod hlavičkou tejto národnej kampane, darujeme jeden švajčiarsky frank. 

V posledných mesiacoch vyzbieral Vetropack množstvo príspevkov v spolupráci s rakúskou charitatívnou organizáciou Johanniter Unfall-Hilfe na podporu dotknutých zamestnancov a ich hodnota bola zdvojnásobená. Peňažné prostriedky boli použité na podporu ukrajinských kolegov, ktorí pricestovali do Rakúska. 

Ľudia žijúci v Rakúsku môžu prispieť prostredníctvom účtu rakúskej charitatívnej organizácie Johanniter Unfall-Hilfe. Všetky peňažné prostriedky prichádzajúce z tohto zdroja budú použité exkluzívne na kampaň UKRAJINA. Táto organizácia je priamo napojená na daňový úrad a príspevky automaticky zahŕňa do daňového priznania za rok 2022. 

Austria: cez https://www.johanniter.at/
IBAN: AT62 2011 1283 5056 5602
Full name of account: Johanniter-Unfall-Hilfe in Österreich 
Účel platby: Donation for Vetropack Ukraine