Novinky, 07.04.2020

Vytváranie emócií

V spolupráci s Raymondom a Laurou Paccotovými z vinárstva Domaine La Colombe, Vetropack Švajčiarsko vyvinul fľašu ideálnej veľkosti 0,75l v ohromujúcom štýle “Vaudoise”. Táto fľaša bola vytvorená vo farbe cuvée – len asi osem kilometrov od Cave v závode Vetropack v St-Prex.

Otec a dcéra Raymond a Laura Paccot vynaložili rovnako veľa úsilia zameraním sa na detail pri vývoji fľaše, ako pri produkcii svojho vína. Odsúhlasili každý špecifický prvok na fľaši s produktovým dizajnérom Vetropacku Jean-Franckom Haspelom v prevádzke St-Prex. A výsledok stojí za to: silná, evokujúca a zároveň jemná. Tieto 0,75l cuvée fľaše zožali taký úspech, že sa čoskoro začnú vyrábať s iným hrdlom (BV30H60).

Okrem toho rodina Paccotových nekladie dôraz len na obal svojich vzácnych mokov: ich vinič zreje vo výškach nad Ženevským jazerom v bio kvalite. Vo Féchy, malej dedinke na pobreží Vaudoise, dostáva hrozno všetko, čo potrebuje – ale nadovšetko dostatok času na zretie. Zberá sa iba to hrozno, ktoré dosiahlo dokonalú harmóniu a optimálnu zrelosť.